Jak uzyskać numer PKK?

Numer PKK (Numer Profilu Kandydata na Kierowcę) to numer wydawany przez Wydział Komunikacji Starostwa Powiatu. Jest niezbędny do rozpoczęcia kursu na prawo jazdy. Aby go zdobyć trzeba przygotować:

  1. 1 zdjęcie takie jak do dowodu osobistego (3,5 x 4,5 cm, głowa w pozycji na wprost do obiektywu),
  2. orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów kat. B,
  3. jeżeli jesteś osobą niepełnoletnią – zgodę rodzica na rozpoczęcie kursu na prawo jazdy kat. B (gotowy standardowy dokument do podpisania w urzędzie).

Ze zdjęciem i orzeczeniem lekarskim należy udać się do Wydziału Komunikacji Starostwa w powiecie, w którym jest się zameldowanym. Dla osób mieszkających w powiecie grodziskim jest to Wydział Komunikacji przy ul. Dalekiej 11 w Grodzisku Maz., parter, pokój nr 2. Tam należy pobrać numer PKK. Zwykle dostaje się go od ręki. Tam również rodzic (wystarczy jeden) osoby niepełnoletniej podpisuje zgodę na rozpoczęcie kursu na prawo jazdy przez swoje niepełnoletnie dziecko.

Orzeczenie lekarskie może wydać każdy lekarz posiadający odpowiednie uprawnienia. Jeżeli masz problem ze znalezieniem takiego lub zwyczajnie nie chce Ci się szukać to prosimy o telefon – podamy kontakt do lekarzy współpracujących z naszym ośrodkiem.

Numer PKK prosimy nam przesłać pod numer tel. 888 624 111 lub pod adres: biuro@lmasters.pl, albo przynieść do naszego biura. Możemy teraz rozpocząć kurs na prawo jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.